واقعی نبودن قیمت ها در بازار مسکن

واقعی نبودن قیمت ها در بازار مسکن

شهرام کوسه‌غراوی در مورد وضعیت بازار مسکن بیان کردند : قیمت‌ها واقعی نمی باشد و این امر کاملا مشخص می باشد. اکنون در حوزه قیمت‌های مسکن یک حباب ایجاد شده است. نقدینگی رایج در کشور به سمت بازار سکه، طلا، ارز و حتی مسکن کشیده شده است و منجر به افزایش قیمت‌ها به صورت حباب شده است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کردند: در شرایط فعلی ما نیاز به یک مدیریت مدون  خواهیم داشت . طرح جامع مسکن اگر توسط دولت ابلاغ می‌شد می‌توانست در این حوزه که چند سالی است اقدام موثری انجام نشده تاثیر مثبتی داشته باشد .

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشتند : یکی از مشکلاتی که در حوزه مسکن با آن رو به رو  هستیم حجم عرضه و تقاضا خواهد بود . ما یکباره با تقاضای زیادی در حوزه مسکن مواجه شدیم که به خودی خود منجر به افزایش قیمت‌ها شد.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات وجود بافت فرسوده می باشد. به این موضوع باید از قبل پرداخته می‌شد. اگر دولت در خصوص ۲۷۰۰ محله فرسوده‌ای که در برنامه ششم توسعه تعیین شده است اقدامات لازم را انجام دهد اتفاق خوبی در حوزه مسکن رقم خواهد خورد.

کوسه‌غراوی خاطر نشان کردند : دولت باید این عزم را داشته باشد تا در عرصه مسکن به طور جدی ورود پیدا کنند. مجلس نیز آمادگی خود برای کمک به دولت اعلام نموده است.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که امروز مالکان اکثرا خود برای املاک قیمت‌های نامتعارف تعیین می‌کنند و آیا دولت می‌تواند با استفاده از افزایش پلکانی مالیات برای مالکانی که ملک خود را اجاره می‌دهند این بازار را کنترل کند، بیان کردند : قطعا دولت با افزایش پلکانی مالیات می‌تواند این فضا را کنترل کند و مدیریت مناسبی در تنظیم قیمت‌ها داشته باشد. در خصوص خانه‌های خالی نیز باید نسبت به دریافت مالیات اقدام شود. این امر نیازمند یک عزم جدی در اجرا و مدیریت است.

وی تاکید کردند : افزایش پلکانی مالیات می‌تواند به ثابت شدن  قیمت‌ها کمک کند.

کوسه‌غراوی در پایان در پاسخ به این سوال که عدم ثبات در قیمت‌های مسکن چقدر بر مشکل ازدواج جوانان که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد ، تاثیر می‌گذارد ، بیان کردند : زمانی که جوانان نتوانند خانه بخرند قطعا ازدواج آنها به تعویق می‌افتد و مشکلات بعدی به دنبال آن ایجاد می شود .

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.