مسکن دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد

مسکن دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه مسکن را نباید با ارز و طلا مقایسه کنیم و با این تصور که چون این دو بازار رشد متفاوتی دارند ، باید مسکن هم گران شود ، گفتند: مسکن دیگر کشش رشد قیمت را نخواهد داشت .
حسام عقبایی  در پاسخ به این سوال که آیا رکود مسکن با رشد قیمت مسکن رابطه معناداری خواهد داشت ، گفت: قیمت مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد رشد داشته است و همین امر سبب شد تا قدرت خرید کاهش و شاهد افت معاملات در تیرماه و مردادماه باشیم.

وی با اشاره به اینکه رشد چند برابری قیمت‌ها در بازارهای موازی و رشد قیمت مسکن باعث شد تا در تیرماه و مرداد کاهش محسوس معاملات مسکن را مشاهده نماییم ، اظهارداشت: افزایش قیمت مسکن و یا هر کالایی باید در حد معقولی باشد و قطعاً رشد بیش از حد هر کالایی به ویژه مسکن موجب رکود می‌شود.
 
*سهم مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده مسکن ۲۰ درصد است
عقبایی در پاسخ به این سوال که عده ای بر این باور می باشند که چون قیمت مصالح ساختمانی گران شده است و نرخ ارز و طلا به شدت اوج گرفته و مسکن نیز ناگزیر برای وفق دادن خود با این رشد افزایش می یابد، افزود: اولاً که نقش مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده مسکن ۲۰ درصد است و دوم اینکه نباید بازار ارز و سکه را با بازار مسکن مقایسه کرد.
 
*نباید بازار ارز و سکه را با بازار مسکن مقایسه کنیم
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تأکید کرد: بازار مسکن با بازار ارز و طلا قابل مقایسه نیست و نمی‌توان این‌گونه تصور کرد که چون قیمت ارز و طلا افزایش یافته پس قیمت مسکن هم باید افزایش یابد.
عقبایی گفت: اگر بازار ارز و طلا ثبات قیمت نداشته باشد بازار مسکن در ادامه روند رکود تورمی خود را ادامه خواهد داد.
 
*بازار مسکن در نیمه دوم امسال کشش افزایش قیمت ندارد
به نوشته فارس، وی افزود: بازار مسکن در نیمه دوم امسال کشش افزایش قیمت ندارد و رشد بیش از حد قیمت مسکن که منجر به کاهش قدرت خرید شده باعث خواهد شد که مسکن روند رکودی خود را ادامه دهد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.