رشد نزولی قیمت مسکن

رشد نزولی قیمت مسکن

یوناتن بت کلیا  با اشاره به روند چشمگیر کاهش نرخ دلار در بازار ، گفتند : یکی از بازار‌های تحت تاثیر نوسانات ارزی مسکن بوده است که با کاهش نرخ‌ها درگیر کاهش قیمت هستیم.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با تداوم کاهش قیمت ارز در روز‌های آینده باید منتظر بازگشت قیمت مسکن به ماه‌های قبل باشیم، افزود: خوشبختانه تنظیم بازار ارز و سیاست‌های بانک مرکزی در این رابطه توانست آرامش نسبی را به بازار هدیه کند.

ایشان با بیان اینکه وضعیت فعلی بازار ارز بر همه بازار‌ها تاثیر مثبت خواهد داشت، گفتند: خوشبختانه دست عده ای از دلالان در روند قیمت گذاری‌های کاذب بسته شده است. این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ریزش قیمت اجاره بها نیز از دیگر پیامد‌های تنظیم بازار ارزی بوده است ، تصریح کردند : روز‌های آتی باید منتظر رونق دوباره مسکن با منطقی شدن قیمت‌ها باشیم.

بت کلیا ادامه داد: خوشبختانه با بازگشت آرامش به بازار مسکن و همچنین کاهش نرخ‌ها فشار مضاعفی بر مردم در نتیجه ناتوانی در خرید خانه وارد نخواهد شد ه است و ارزش تسهیلات مسکن نیز دوباره ملموس .

وی افزود: به طور حتم کمیسیون عمران مجلس با برگزاری نشست‌های مستمر با مسئولان وزارت راه و شهرسازی ساماندهی نهایی بازار مسکن را پیگیری خواهد نمود تا دیگر شاهد تزریق چنین تنش‌های به نرخ‌ها نباشیم.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.