گزارشات جدید قیمت جهانی نفت امروز

گزارشات جدید قیمت جهانی نفت امروز


 تقویت شاخصها در بازارهای بورس کشور در ساعات اولیه امروز 7آبان سبب شد تا قیمت نفت امروز شاهد افزایش باشد ، اما تحلیلگران گفتند احساس حاکم بر بازار پس از سقوط شاخص ها در بازارهای مالی در هفته پیش همچنان با احتیاط خواهد بود .  

بر اساس گزارشات خبرنگاران ، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 15 سنت افزایش به 77 دلار و 77 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 30 سنت افزایش به 67 دلار و 89 سنت رسید. به رغم این افزایش ها و وضعیت آرام تر بازارهای مالی در روز دوشنبه، احساس حاکم بر سرمایه گذاران پس از افت شدید شاخص ها در هفته گذشته همچنان محتاطانه است.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر ارشد بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت، نفت با فشار کاهشی از ناحیه پیش بینی کاهش رشد اقتصاد‌جهان مواجه است.

همچنین نشانه هایی مبنی‌بر کند شدن روند تجارت جهانی دیده کمی شود.

اما در بخش عرضه نفت،  در آستانه آغاز اجرای تحریم های آمریکا‌علیه صادرات نفت ایران، بازارها و به ویژه بازار آسیا دچار نگرانی هستند. این تحریم ها قرار است از هفته آینده اجرایی شود.

  آمریکا در تلاش است تا بخشی از نگرانی های بازار را مرتفع سازد و میزان تولید نفت خود را حدود یک سوم افزایش داده و به حدود 11 میلیون بشکه در روز رسانده است. انتظار می رود تولید نفت آمریکا باز هم افزایش یابد. تعداد سکوهای حفاری نفتی آمریکا در طی هفته گذشته 2 مورد افزایش داشت و به 875 سکو رسید که بیشترین تعداد از مارس 2015 تاکنون بود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.