9357 خانه فروخته شده در مهرماه امسال

9357 خانه فروخته شده در مهرماه امسال

براساس گزارشات بانک مرکزی؛
۹۳۵۷ خانه در مهرماه فروخته شده است
بانک مرکزی اعلام کردند :طی اولین ماه پاییز فروشندگان مسکن در پایتخت توانستند ۹ هزار و ۳۵۷ فقره مسکن را به فروش برسانند و در این میان سهم مناطق دو، پنج و ده از بقیه مناطق ۲۲ گانه بیشتر  است.

 بررسی وضعیت فروش واحدهای مسکونی شهر تهران نشان خواهد داد که ۹ هزار و ۳۵۷ فقره معامله در دوره ۳۰ روزه مهرماه نهایی شده است که از این تعداد، منطقه ۵ با هزار و ۴۸۲ فقره بالاترین میزان معاملات و منطقه ۱۹ با ۷۳ فقره ، کمترین میزان معاملات را داشته است .

بر پایه این گزارش ، متوسط قیمت هر متر مربع زیربنای واحد مسکونی در شهر تهران در ماه مورد بررسی ، ۸۶۱۰۹ هزار ریال اعلام شده است ، بر این اساس این نرخ در مناطق مختلف تهران از ۱۸۷۶۸۵ هزار ریال تا ۳۶۱۴۷ هزار ریال در منطقه ۱۸ متفاوت بوده است.

در بخش های مرکزی پایتخت و در مناطق ۶ و ۷ تعداد ۸۶۹ معامله مسکن صورت گرفت و این تعداد در منطقه یک ۵۳۹ فقره بوده است. همچنین ۹۰۴ معامله نیز در منطقه دو تهران و ۴۲۷ معامله نیز در منطقه سه صورت گرفته است.

۳ منطقه دو، پنج و ده با فروش ۳ هزار و ۶۱ فقره فروش مسکن بالاترین میزان را در بین مناطق ۲۲ گانه پایتخت داشته اند و در برخی مناطق مانند ۲۲، ۱۹ و ۱۶ مجموعا ۲۷۸ فقره معامله فروش مسکن انجام شد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.