آخرین قیمت خرید دلار در بانک های کشور

آخرین قیمت خرید دلار در بانک های کشور

قيمت خريد دلار امروز با کاهش بيش از 200 توماني نسبت به روز قبل در شعب ارزي بانک‌ها 11 هزار و 277 تومان تعيين شد.

به گزارش آريا ، بعد از شتاب ريزش قيمت ها در بازار ارز و افزايش مراجعه مردم به مراکز خريد و فروش ارز براي فروش ارزهاي خانگي، بانک مرکزي از بانک ها خواست نسبت به خريد ارزهاي مردمي فعال شوند.

برهمين اساس شعب ارزي بانک ها هر روز بعد از دريافت نرخ از بانک مرکزي، نسبت به خريد ارز از مردم اقدام مي کنند. دستور بانک مرکزي به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافي ها از خريد ارزهاي مردمي خودداري و ميدان را به دلال ها واگذار کرده بودند.

  امروز بانک هاي عامل قيمت دلار را 11 هزار و 257 تومان و 7 ريال، قيمت يورو را 12 هزار و 745 تومان و 5 ريال و قيمت پوند انگليس را 14 هزار 280 تومان و 1 ريال براي خريد از مردم اعلام کرده اند.

گفتني است قيمت خريد دلار با کاهش 20 توماني، قيمت يورو با کاهش 86 توماني و قيمت پوند با کاهش 94 توماني در بانک هاي عامل نسبت به روز گذشته اعلام شده است.

نرخ خريد ارز در بانک‌ها، از زمان اعلام تا هفته گذشته عموما رو به افزايش بوده است؛ به طوري‌که نرخ خريد دلار در شعب ارزي بانک‌ها در ابتدا از 9500 تومان آغاز شد و به بيش از 12 هزار و 500 تومان نيز رسيد، اما از حدود دو هفته پيش بانک‌ها نرخ خريد دلار را کاهش دادند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.