کم شدن ارزش دلار آمریکا

کم شدن ارزش دلار آمریکا


دلار که در روزهای اخیر نهایت استفاده را از تضعیف یورو برده شده است و خود را به قله دو ماهه رسانده بود ، به دنبال انتشار آمار اشتغال‌زایی ضعیف‌تر از حد انتظار اقتصاد آمریکا کاهش یافته است و شاخص دلار که نرخ برابری آن در برابر سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۹۷.۳۱۸ واحد رسید.

هر یورو به ازای ۱.۱۲۴۳ دلار مبادله شده است تا از کانال ۱.۱۱ دلاری که در معاملات پنج شنبه به ثبت رسیده بود عقب نشینی نمایند . ویم تین، مدیر دسته ارزی مؤسسه "براون برادرز هریمان" گفته اند: همان طور که انتظارش خواهند رفت ، رویکرد بانک مرکزی اروپا باعث شد یورو در ضعیف‌ترین سطح دو سال اخیر خود قرار گیرد با این حال اقتصاد آمریکا نیز مشکلات خودش را خواهد داشت .
در انگلیس پس از آن که ترزا می، نخست وزیر انگلیس به نمایندگان مجلس این کشور هشدار داد در صورت تداوم مخالفتشان با برنامه پیشنهادی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا ممکن است برگزیت اتفاق نیافتد، هر پوند با ۰.۰۵ درصد کاهش به ازای ۱.۳۰۱۵ دلار مبادله شد.

از طرف دیگر با وجود مشخص شدن این که صادرات چین به کشورهای جهان در ماه گذشته حدود ۲۱ درصد رشد نزولی داشته است ، ارزش یوان در برابر دلار ۰.۱ درصد تقویت شد و هر دلار به ازای ۶.۷۲۱۳ یوان مبادله شد.

در برابر سایر ارزها ، هر دلار آمریکا به ازای ۷۰ روپیه هند ، ۱.۴۱۹۰ دلار استرالیا، ۱.۳۴۱۶ دلار کانادا، ۱.۳۵۸۳ دلار سنگاپور، ۱.۰۰۷۹ فرانک سوئیس، ۴.۰۸۷۶ رینگت مالزی و ۱۱۱.۱۶۲۲ ین ژاپن مبادله شد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.