افزایش نیافتن وام مسکن

افزایش نیافتن وام مسکن

سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به وضعیت فعلی بازار مسکن، گفت: هم اکنون تناسبی میان نرخ مسکن و قیمت ها در بازار وجود نخواهد داشت ، از اینرو باید تدبیری در این حوزه صورت گیرد .

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید در راستای ایجاد تناسب میان تسهیلات مسکن و همچنین تورم موجود در جامعه اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهد، افزود: یکی از راهکارهای بهبود وضعیت بازار مسکن افزایش سقف وام در این حوزه بوده که لازمه تحقق این مهم نیز رشد سرمایه این بانک است.

موسوی بیوکی با بیان اینکه بانک مسکن نسبت به افزایش سقف وام در حوزه خانه دار شدن مردم علاقه مند بوده است  اما محدودیت منابع اجازه این کار را نمی دهد، تصریح نمود : در زمان بررسی لایحه بودجه 98 در مجلس شورای اسلامی ، کمیسیون عمران با افزایش سرمایه بانک مسکن در راستای این مهم موافقت نموده است اما متاسفانه در کمیسیون تلفیق به آن رای مثبت داده نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه بانک مسکن از محل نقد شدن تسهیلات قبلی مدنظر بوده است، گفت: مصوبه کمیسیون عمران سرمایه بانک مسکن را به بیش از 12 هزار میلیارد تومان افزایش می داد که متاسفانه این مهم در تصویب نهایی محقق نشد.

نایب رییس کمیسیون عمران با بیان این موصوع که با توجه به عدم افزایش سرمایه بانک مسکن رشد تسهیلات در این حوزه در سال 98 رخ نخواهد داد، افزود: با این وجود دولت باید راهکاری برای کارایی بیشتر تسهیلات مسکن ارایه کند

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.